Isolatiesubsidie per gemeente
315 van de 342 gemeenten hebben een isolatieregeling met een WOZ-grens. Hieronder staat de regeling van elke gemeente: de grens, de peildatum die telt, het bedrag en of je nu kunt aanvragen.
Nagelezen tussen 28 september 2026 en 13 oktober 2026; de bron van elke regeling controleren we elke week. Liever direct weten of jouw huis eronder valt? Check je adres.
| Gemeente | WOZ-grens | Peildatum | Bedrag | Status |
|---|---|---|---|---|
| Aa en Hunze Drenthe |
€ 300.000 | peildatum 1 januari 2021 | tot € 10.500, met 25% eigen bijdrage | Op uitnodiging |
| Aalsmeer Noord-Holland |
€ 573.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.000, of tot € 5.000 voor minima | Open |
| Aalten Gelderland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 2.000 | Open |
| Achtkarspelen Fryslân |
€ 429.300 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.110 | Open |
| Alblasserdam Zuid-Holland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.500, met energietoeslag tot € 6.000 | Open |
| Albrandswaard Zuid-Holland |
€ 470.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 2.500, met energietoeslag tot € 5.000 | Open |
| Alkmaar Noord-Holland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.350 | Open |
| Almelo Overijssel |
€ 353.000 | peildatum 1 januari 2024 | € 1.750 | Open |
| Almere Flevoland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2024 | € 1.500 tot € 12.000, naar inkomen | Gesloten |
| Alphen aan den Rijn Zuid-Holland |
€ 429.300 of € 477.000 | peildatum 1 januari 2022 of 2024 | tot € 1.460, bij laag inkomen tot € 4.000 | Open |
| Alphen-Chaam Noord-Brabant |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.500, tot € 3.000 bij een laag inkomen, plus € 500 bij biobased | Open |
| Altena Noord-Brabant |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 2.500, tot € 5.000 bij extra ondersteuning | Open |
| Ameland Fryslân |
€ 351.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.100 | Open |
| Amersfoort Utrecht |
€ 504.000 | peildatum 1 januari 2022 of 2023 of 2024 of 2025 | tot € 3.250, gratis maatregel bij een laag inkomen | Open |
| Amstelveen Noord-Holland |
€ 684.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.600 | Open, op uitnodiging |
| Amsterdam Noord-Holland |
€ 666.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 2.500 | Open |
| Apeldoorn Gelderland |
€ 625.000 | peildatum 1 januari 2022 | € 1.000 tot € 6.000, naar inkomen | Open |
| Arnhem Gelderland |
€ 355.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.300 | Open |
| Assen Drenthe |
€ 340.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 1.981 | Open |
| Asten Noord-Brabant |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.800 | Open |
| Baarle-Nassau Noord-Brabant |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.500, met laag inkomen tot € 3.000 | Open |
| Baarn Utrecht |
€ 603.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.500 per maatregel, tot € 4.000 bij een laag inkomen | Open |
| Barendrecht Zuid-Holland |
€ 409.000 | peildatum 1 januari 2022 | voucher van € 1.350 | Open |
| Barneveld Gelderland |
€ 527.000 | peildatum 1 januari 2023 | tot € 1.500 | Open |
| Beek (L.) Limburg |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.500 per maatregel | Op uitnodiging |
| Beekdaelen Limburg |
€ 344.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.300 | Open |
| Beesel Limburg |
€ 429.300 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.750 | Open |
| Berg en Dal Gelderland |
geen | Geen regeling | ||
| Bergeijk Noord-Brabant |
€ 520.000 | peildatum 1 januari 2024 | dubbele subsidie per maatregel, bij laag inkomen driedubbel | Open |
| Bergen (L.) Limburg |
geen | Geen regeling | ||
| Bergen (NH.) Noord-Holland |
€ 677.000 | peildatum 1 januari 2022 of 2023 of 2024 | tot € 2.000, of tot € 7.000 bij energiearmoede | Open |
| Bergen op Zoom Noord-Brabant |
geen | Geen regeling | ||
| Berkelland Gelderland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 2.000 | Open |
| Bernheze Noord-Brabant |
€ 523.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.400 | Open |
| Best Noord-Brabant |
€ 484.000 | peildatum 1 januari 2022 | € 2.250 bij twee of meer maatregelen | Open, op uitnodiging |
| Beuningen Gelderland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 1.500 | Open |
| Beverwijk Noord-Holland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2024 | € 1.700 | Gesloten |
| Bladel Noord-Brabant |
geen | Geen regeling | ||
| Blaricum Noord-Holland |
€ 867.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.000 | Budget op |
| Bloemendaal Noord-Holland |
€ 450.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.500 (laag inkomen € 5.000) | Open |
| Bodegraven-Reeuwijk Zuid-Holland |
€ 505.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.250, bij laag inkomen tot € 3.750 | Open |
| Boekel Noord-Brabant |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 1.500, met laag inkomen tot € 3.000 | Open |
| Borger-Odoorn Drenthe |
€ 429.300 | peildatum 1 januari 2023 | tot € 2.500 | Open |
| Borne Overijssel |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | € 2.000, tot € 5.000 met energietoeslag 2023 | Open |
| Borsele Zeeland |
€ 500.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.050 | Open |
| Boxtel Noord-Brabant |
€ 750.000 | peildatum niet genoemd | lening € 2.500 tot € 50.000 | Open |
| Breda Noord-Brabant |
€ 426.000 of € 493.000 | peildatum 1 januari 2022 of 2024 | tot € 1.250 | Open |
| Bronckhorst Gelderland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 2.000 | Open |
| Brummen Gelderland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.500, bij een laag inkomen tot € 4.000 | Open |
| Brunssum Limburg |
€ 259.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.300, meer met energietoeslag | Open |
| Bunnik Utrecht |
€ 576.000 | peildatum 1 januari 2022 of 2023 of 2024 | tot € 1.500 per appartement | Open |
| Bunschoten Utrecht |
€ 482.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.500 (laag inkomen € 4.000) | Open |
| Buren Gelderland |
zie regeling | peildatum niet genoemd | tot € 1.330 | Open |
| Capelle aan den IJssel Zuid-Holland |
€ 422.000 | peildatum 1 januari 2024 | 50% tot € 1.000 per maatregel | Open |
| Castricum Noord-Holland |
€ 543.000 | peildatum 1 januari 2022 of 2023 of 2024 | tot € 2.000, of tot € 7.000 bij een laag inkomen | Open |
| Coevorden Drenthe |
€ 200.000 | peildatum 1 januari 2021 | tot € 10.500, met 25% eigen bijdrage | Op uitnodiging |
| Cranendonck Noord-Brabant |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.000, met laag inkomen tot € 4.000 | Open |
| Culemborg Gelderland |
€ 450.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 1.000, samen isoleren € 1.400 | Open |
| Dalfsen Overijssel |
€ 477.000 | peildatum niet genoemd | tot € 1.460 | Open |
| Dantumadiel Fryslân |
€ 400.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.500 | Open |
| De Bilt Utrecht |
€ 592.000 | peildatum 1 januari 2022 of 2023 of 2024 of 2025 | tot € 1.500, tot € 3.000 bij een laag inkomen | Open |
| De Fryske Marren Fryslân |
€ 390.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 2.160 | Open |
| De Ronde Venen Utrecht |
€ 498.200 | peildatum 1 januari 2022 | € 1.500, met energietoeslag € 10.000 | Open |
| De Wolden Drenthe |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.160, plus € 300 voor biobased | Open |
| Delft Zuid-Holland |
€ 477.000 | peildatum niet genoemd | € 600 tot € 2.500, naar WOZ-waarde | Open |
| Den Haag Zuid-Holland |
€ 491.000 | peildatum 1 januari 2024 | € 1.000 | Open |
| Den Helder Noord-Holland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 1.500, tot € 2.250 bij WOZ tot € 290.000 | Open |
| Deurne Noord-Brabant |
geen | Geen regeling | ||
| Deventer Overijssel |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2024 | € 1.300, plus € 200 voor biobased | Open |
| Diemen Noord-Holland |
€ 540.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.250 per appartement | Open |
| Dijk en Waard Noord-Holland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2024 | € 1.400 | Open |
| Dinkelland Overijssel |
€ 429.300 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.500, plus € 500 voor natuurlijk materiaal | Open |
| Doesburg Gelderland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 2.000 | Open |
| Doetinchem Gelderland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 2.000 | Open |
| Dongen Noord-Brabant |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 1.500 | Op uitnodiging |
| Dordrecht Zuid-Holland |
€ 380.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 2.000 | Open |
| Drechterland Noord-Holland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | € 2.700 | Open |
| Drimmelen Noord-Brabant |
€ 462.000 | peildatum 1 januari 2022 of 2023 of 2024 | € 1.150 tot € 5.000, naar inkomen | Open |
| Dronten Flevoland |
€ 429.300 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.650 | Open |
| Druten Gelderland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 1.600 | Open |
| Duiven Gelderland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.460 | Open |
| Echt-Susteren Limburg |
€ 429.300 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.500, € 6.000 bij een laag inkomen | Open |
| Edam-Volendam Noord-Holland |
€ 429.300 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.550 | Gesloten |
| Ede Gelderland |
€ 488.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 1.500 | Open, op uitnodiging |
| Eemnes Utrecht |
€ 490.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.700 | Budget op |
| Eemsdelta Groningen |
geen | Geen regeling | ||
| Eersel Noord-Brabant |
€ 447.000 of € 547.000 | peildatum 1 januari 2022 of 2024 | dubbele isolatiesubsidie, tot € 1.500 per maatregel | Open |
| Eijsden-Margraten Limburg |
geen | Geen regeling | ||
| Eindhoven Noord-Brabant |
€ 457.000 | peildatum 1 januari 2023 | € 1.250 | Open |
| Elburg Gelderland |
geen | Geen regeling | ||
| Emmen Drenthe |
€ 470.000 | peildatum 1 januari 2025 | tot € 1.500 | Open |
| Enkhuizen Noord-Holland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.700 | Open |
| Enschede Overijssel |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 1.750 | Open |
| Epe Gelderland |
€ 545.000 | peildatum niet genoemd | tot € 2.000 | Open |
| Ermelo Gelderland |
€ 525.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 2.000 | Open |
| Etten-Leur Noord-Brabant |
€ 408.000 | peildatum 1 januari 2024 | € 2.000 | Open |
| Geertruidenberg Noord-Brabant |
zie regeling | peildatum niet genoemd | tot € 1.500, biobased € 1.800 | Gesloten |
| Geldrop-Mierlo Noord-Brabant |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 1.500 | Open |
| Gemert-Bakel Noord-Brabant |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.200, met energietoeslag € 4.000 | Open |
| Gennep Limburg |
€ 429.300 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.500, met laag inkomen tot € 6.000 | Open |
| Gilze en Rijen Noord-Brabant |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.500, met laag inkomen tot € 3.000 | Open |
| Goeree-Overflakkee Zuid-Holland |
€ 424.000 | peildatum niet genoemd | tot € 1.600, met aanvullende voorwaarden tot € 4.000 | Open |
| Goes Zeeland |
€ 500.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.050 | Open |
| Goirle Noord-Brabant |
€ 487.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.600, met laag inkomen tot € 7.600 | Open |
| Gooise Meren Noord-Holland |
€ 634.000 | peildatum 1 januari 2022 of 2025 | tot € 1.000, tot € 3.000 bij laag inkomen | Open |
| Gorinchem Zuid-Holland |
€ 429.300 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.300 | Open |
| Gouda Zuid-Holland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.500, met energietoeslag tot € 3.000 | Open |
| Groningen Groningen |
€ 390.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 10.000, hoogstens 25% van de kosten | Op uitnodiging |
| Gulpen-Wittem Limburg |
€ 429.300 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.240 | Open |
| Haaksbergen Overijssel |
zie regeling | peildatum niet genoemd | tot € 1.850, € 2.050 biobased | Open |
| Haarlem Noord-Holland |
€ 596.000 | peildatum 1 januari 2023 | € 4.000 | Open, op uitnodiging |
| Haarlemmermeer Noord-Holland |
€ 445.000 of € 532.000 | peildatum 1 januari 2022 of 2023 | tot € 1.325 | Open |
| Halderberge Noord-Brabant |
geen | Geen regeling | ||
| Hardenberg Overijssel |
geen | Geen regeling | ||
| Harderwijk Gelderland |
€ 429.300 | peildatum 1 januari 2022 | € 1.000 tot € 2.500, naar WOZ-waarde | Open |
| Hardinxveld-Giessendam Zuid-Holland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 3.500 | Open |
| Harlingen Fryslân |
€ 255.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.207 | Open |
| Hattem Gelderland |
€ 429.300 | peildatum niet genoemd | € 750 tot € 1.750, € 4.000 met energietoeslag | Gesloten |
| Heemskerk Noord-Holland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.650 | Open |
| Heemstede Noord-Holland |
€ 813.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.500, tot € 5.000 bij laag inkomen | Open |
| Heerde Gelderland |
€ 493.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 2.000 | Open |
| Heerenveen Fryslân |
€ 355.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.750 | Open |
| Heerlen Limburg |
€ 260.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 4.000, met energietoeslag 2023 tot € 10.000 | Open |
| Heeze-Leende Noord-Brabant |
€ 528.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 1.500, met energietoeslag tot € 2.000 | Open |
| Heiloo Noord-Holland |
€ 586.000 | peildatum 1 januari 2022 of 2023 of 2024 | tot € 2.000, tot € 7.000 bij laag inkomen | Open |
| Hellendoorn Overijssel |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.000 | Open |
| Helmond Noord-Brabant |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 1.800 | Open |
| Hendrik-Ido-Ambacht Zuid-Holland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.000, met energietoeslag tot € 3.500 | Open |
| Hengelo Overijssel |
€ 429.300 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.000 | Open |
| 's-Hertogenbosch Noord-Brabant |
€ 498.000 | peildatum 1 januari 2024 | € 1.500 per appartement | Open |
| Het Hogeland Groningen |
€ 429.300 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.700 | Open |
| Heumen Gelderland |
€ 340.000 | peildatum 1 januari 2022 | € 1.500 tot € 4.000, naar bouwjaar en WOZ-waarde | Op uitnodiging |
| Heusden Noord-Brabant |
€ 480.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 2.000 | Open |
| Hillegom Zuid-Holland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.500 | Op uitnodiging |
| Hilvarenbeek Noord-Brabant |
€ 525.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 1.650 | Open |
| Hilversum Noord-Holland |
€ 597.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 1.000 (collectief tot € 2.000, VvE tot € 4.000) | Open |
| Hoeksche Waard Zuid-Holland |
€ 429.300 | peildatum 1 januari 2023 | tot € 1.800, € 2.000 met biobased | Open |
| Hof van Twente Overijssel |
€ 429.300 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.460, tot € 2.500 met energietoeslag 2023 | Open |
| Hollands Kroon Noord-Holland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 2.000 | Open |
| Hoogeveen Drenthe |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.160, plus € 300 voor biobased | Open |
| Hoorn Noord-Holland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2021 | tot € 1.000, onder € 300.000 tot € 2.500 | Open |
| Horst aan de Maas Limburg |
€ 429.300 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.250, met laag inkomen tot € 3.000 | Open |
| Houten Utrecht |
€ 570.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 750 (of € 2.000 bij twee bouwdelen), tot € 4.000 met energietoeslag | Gesloten |
| Huizen Noord-Holland |
€ 567.000 | peildatum 1 januari 2024 | € 1.650 | Budget op |
| Hulst Zeeland |
€ 500.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.050 | Open |
| IJsselstein Utrecht |
€ 497.000 | peildatum 1 januari 2022 of 2023 of 2024 of 2025 | tot € 1.500, of tot € 4.500 bij een laag inkomen | Gesloten |
| Kaag en Braassem Zuid-Holland |
€ 530.000 | peildatum 1 januari 2021 | tot € 1.115, met energietoeslag tot € 3.000 | Open |
| Kampen Overijssel |
€ 398.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.200 | Open |
| Kapelle Zeeland |
€ 500.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.050 | Open |
| Katwijk Zuid-Holland |
€ 507.000 | peildatum 1 januari 2022 | 45% tot € 1.440 | Budget op |
| Kerkrade Limburg |
€ 247.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.300, met energietoeslag 2023 tot € 10.000 | Open |
| Koggenland Noord-Holland |
€ 429.300 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.307 | Gesloten |
| Krimpen aan den IJssel Zuid-Holland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.250, met laag inkomen of energietoeslag tot € 3.000 | Open |
| Krimpenerwaard Zuid-Holland |
€ 550.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.500, bij laag inkomen tot € 4.000 | Open |
| Laarbeek Noord-Brabant |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.000, plus € 500 bij biobased | Open |
| Land van Cuijk Noord-Brabant |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2025 | tot € 2.000, plus bonussen tot € 1.000 | Open |
| Landgraaf Limburg |
€ 289.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.300 | Open |
| Landsmeer Noord-Holland |
€ 666.000 | peildatum niet genoemd | tot € 1.850, € 4.000 bij een laag inkomen | Open |
| Lansingerland Zuid-Holland |
geen | Geen regeling | ||
| Laren (NH.) Noord-Holland |
€ 1.300.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.000 | Budget op |
| Leeuwarden Fryslân |
€ 350.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.150 (monument € 2.500) | Open |
| Leiden Zuid-Holland |
€ 522.000 | peildatum 1 januari 2024 | € 1.500 | Open, op uitnodiging |
| Leiderdorp Zuid-Holland |
€ 489.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.500, met energietoeslag tot € 3.000 | Open |
| Leidschendam-Voorburg Zuid-Holland |
€ 478.000 | peildatum niet genoemd | per m2, tot € 2.000 | Open |
| Lelystad Flevoland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 2.250 | Open |
| Leudal Limburg |
€ 429.300 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.000, met laag inkomen tot € 3.000 | Open |
| Leusden Utrecht |
€ 513.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 3.250, tot € 4.000 bij een laag inkomen | Open |
| Lingewaard Gelderland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.250, € 3.250 bij laag inkomen | Op uitnodiging |
| Lisse Zuid-Holland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.500 | Op uitnodiging |
| Lochem Gelderland |
€ 539.000 | peildatum 1 januari 2024 | € 1.000 tot € 3.000, naar inkomen | Open |
| Loon op Zand Noord-Brabant |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.000 | Open |
| Lopik Utrecht |
€ 500.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.250 (laag inkomen € 4.000) | Open |
| Losser Overijssel |
zie regeling | peildatum niet genoemd | tot € 750 | Open |
| Maasdriel Gelderland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.330 | Open |
| Maasgouw Limburg |
€ 429.300 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.750 | Open |
| Maashorst Noord-Brabant |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 1.250, tot € 6.000 bij een laag inkomen | Open |
| Maassluis Zuid-Holland |
€ 330.000 | peildatum 1 januari 2023 | tot € 2.800 | Open |
| Maastricht Limburg |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 1.500 per maatregel | Open |
| Medemblik Noord-Holland |
€ 390.000 | peildatum 1 januari 2022 | € 1.500 tot € 3.000, naar WOZ-waarde | Open |
| Meerssen Limburg |
geen | Geen regeling | ||
| Meierijstad Noord-Brabant |
geen | Geen regeling | ||
| Meppel Drenthe |
geen | Geen regeling | ||
| Middelburg Zeeland |
€ 500.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.050 | Open |
| Midden-Delfland Zuid-Holland |
€ 429.300 | peildatum 1 januari 2022 | € 1.000 tot € 2.000, naar aantal maatregelen | Open |
| Midden-Drenthe Drenthe |
geen | Geen regeling | ||
| Midden-Groningen Groningen |
€ 170.000 | peildatum 1 januari 2021 | € 7.500 extra bovenop Nij Begun | Op uitnodiging |
| Moerdijk Noord-Brabant |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 1.000 per maatregel, twee maatregelen bij WOZ tot € 400.000 | Open |
| Molenlanden Zuid-Holland |
€ 429.300 | peildatum 1 januari 2022 | € 750 tot € 4.000, naar route en inkomen | Open |
| Montferland Gelderland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 2.000 | Open |
| Montfoort Utrecht |
€ 501.000 | peildatum 1 januari 2022 | € 1.500, of tot € 5.000 bij een laag inkomen | Open |
| Mook en Middelaar Limburg |
€ 429.300 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.250 | Open |
| Neder-Betuwe Gelderland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.555 | Open |
| Nederweert Limburg |
€ 477.000 | peildatum niet genoemd | tot € 1.750, met energietoeslag tot € 4.000 | Open |
| Nieuwegein Utrecht |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | € 1.750, en € 2.250 voor een tweede maatregel | Wachtlijst |
| Nieuwkoop Zuid-Holland |
€ 421.000 | peildatum 1 januari 2022 | 40% van de kosten, tot € 2.500 | Open |
| Nijkerk Gelderland |
€ 527.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 1.800 | Op uitnodiging |
| Nijmegen Gelderland |
€ 429.300 | peildatum 1 januari 2023 | tot € 3.000 | Open |
| Nissewaard Zuid-Holland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.250, of tot € 3.000 met energietoeslag | Open |
| Noardeast-Fryslân Fryslân |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.800 | Open |
| Noord-Beveland Zeeland |
€ 500.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.050 | Open |
| Noordenveld Drenthe |
geen | Geen regeling | ||
| Noordoostpolder Flevoland |
zie regeling | peildatum niet genoemd | tot € 1.850, doe-het-zelf € 1.200 | Open |
| Noordwijk Zuid-Holland |
€ 579.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 1.857,90 | Open |
| Nuenen, Gerwen en Nederwetten Noord-Brabant |
geen | Geen regeling | ||
| Nunspeet Gelderland |
€ 500.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.790 | Open |
| Oegstgeest Zuid-Holland |
€ 572.000 of € 649.000 | peildatum 1 januari 2022 of 2024 | tot € 1.300, of tot € 4.000 met energietoeslag | Open |
| Oirschot Noord-Brabant |
€ 551.000 | peildatum 1 januari 2022 of 2024 | tot € 2.250 | Open |
| Oisterwijk Noord-Brabant |
€ 571.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 1.200, € 3.500 met energietoeslag | Open |
| Oldambt Groningen |
€ 255.000 | peildatum 1 januari 2025 | tot € 25.000 voor groot onderhoud | Op uitnodiging |
| Oldebroek Gelderland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | € 1.000 tot € 1.750, € 4.000 bij laag inkomen | Open |
| Oldenzaal Overijssel |
€ 429.300 | peildatum 1 januari 2022 | € 1.500, tot € 2.000 biobased | Op uitnodiging |
| Olst-Wijhe Overijssel |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 1.300, bij een laag inkomen tot € 4.000 | Open |
| Ommen Overijssel |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 2.000, bij een laag inkomen tot € 5.000 | Open |
| Oost Gelre Gelderland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 2.000 | Open |
| Oosterhout Noord-Brabant |
€ 498.200 | peildatum 1 januari 2025 | € 1.500 | Open |
| Ooststellingwerf Fryslân |
€ 429.300 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.177 | Open |
| Oostzaan Noord-Holland |
€ 568.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.750 | Open |
| Opmeer Noord-Holland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.000 | Open |
| Opsterland Fryslân |
€ 429.300 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.177 | Open |
| Oss Noord-Brabant |
geen | Geen regeling | ||
| Oude IJsselstreek Gelderland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 2.000 | Open |
| Ouder-Amstel Noord-Holland |
€ 682.000 | peildatum niet genoemd | tot € 1.000 | Open |
| Oudewater Utrecht |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.250, of tot € 3.500 met een Groene Hartpas | Open |
| Overbetuwe Gelderland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.000 aan materiaal | Open |
| Papendrecht Zuid-Holland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.000, of tot € 3.500 met energietoeslag | Open |
| Peel en Maas Limburg |
€ 435.000 | peildatum 1 januari 2025 | tot € 4.200 | Open |
| Pekela Groningen |
€ 249.000 | peildatum 1 januari 2023 | tot € 1.750 | Gesloten |
| Pijnacker-Nootdorp Zuid-Holland |
€ 559.000 | peildatum 1 januari 2025 | tot € 2.000; tot € 5.000 bij laag inkomen en WOZ onder de grens | Open |
| Purmerend Noord-Holland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 1.700, starters tot € 2.450 | Open |
| Putten Gelderland |
€ 482.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.600 | Open |
| Raalte Overijssel |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.800, bij een laag inkomen tot € 4.000 | Open |
| Reimerswaal Zeeland |
€ 500.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.050 | Open |
| Renkum Gelderland |
€ 496.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 750, of € 1.250 met een doe-het-zelfvoucher | Open |
| Renswoude Utrecht |
€ 574.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.250 (laag inkomen € 4.000) | Open |
| Reusel-De Mierden Noord-Brabant |
€ 417.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.460 | Open |
| Rheden Gelderland |
€ 440.000 | peildatum 1 januari 2025 | tot € 2.000, doe-het-zelf tot € 2.750 | Open |
| Rhenen Utrecht |
€ 575.000 | peildatum 1 januari 2022 | € 1.500, of tot € 7.000 met energietoeslag of Cunerapas | Open |
| Ridderkerk Zuid-Holland |
geen | Geen regeling | ||
| Rijssen-Holten Overijssel |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.000, doe-het-zelf tot € 1.000 | Open |
| Rijswijk Zuid-Holland |
zie regeling | peildatum niet genoemd | tot € 2.500 | Open |
| Roerdalen Limburg |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.800, met laag inkomen tot € 5.600 | Open |
| Roermond Limburg |
€ 298.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.500, eerste 250 aanvragers tot € 3.000, laag inkomen tot € 6.000 | Open |
| Roosendaal Noord-Brabant |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.460 | Open |
| Rotterdam Zuid-Holland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 2.000 | Open |
| Rozendaal Gelderland |
€ 646.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.250 | Open |
| Rucphen Noord-Brabant |
€ 429.300 | peildatum niet genoemd | bedrag niet genoemd | Op uitnodiging |
| Schagen Noord-Holland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2025 | tot € 3.000, met energietoeslag 2023 tot € 4.000 | Open |
| Scherpenzeel Gelderland |
€ 461.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.950, tot € 4.000 bij een laag inkomen | Open |
| Schiedam Zuid-Holland |
€ 370.000 | peildatum niet genoemd | tot € 2.000 per appartement | Onbekend |
| Schiermonnikoog Fryslân |
€ 474.000 | peildatum 1 januari 2024 | € 1.500, onder de grens tot € 3.000 (laag inkomen € 6.500) | Open |
| Schouwen-Duiveland Zeeland |
€ 350.000 | peildatum 1 januari 2025 | tot € 2.000 voor zonnepanelen en tot € 2.000 voor een warmtepomp | Open |
| Simpelveld Limburg |
€ 304.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.300, met energietoeslag 2023 tot € 10.000 | Open |
| Sint-Michielsgestel Noord-Brabant |
zie regeling | peildatum niet genoemd | tot € 6.000 per maatregel, min ISDE | Open |
| Sittard-Geleen Limburg |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 1.650, met energietoeslag tot € 3.000 | Open |
| Sliedrecht Zuid-Holland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.000, of tot € 3.500 met energietoeslag | Open |
| Sluis Zeeland |
€ 500.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.050 | Open |
| Smallingerland Fryslân |
€ 429.300 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.000 | Open |
| Soest Utrecht |
€ 552.000 | peildatum 1 januari 2022 | € 1.500, of tot € 4.000 bij een laag inkomen | Open |
| Someren Noord-Brabant |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.250, € 2.500 met energietoeslag | Open |
| Son en Breugel Noord-Brabant |
geen | Geen regeling | ||
| Stadskanaal Groningen |
€ 441.000 | peildatum 1 januari 2023 | tot € 2.000 | Open |
| Staphorst Overijssel |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2025 | € 1.812 | Open |
| Stede Broec Noord-Holland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.700 | Open |
| Steenbergen Noord-Brabant |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 1.750, € 2.500 bij energiearmoede | Stilgelegd |
| Steenwijkerland Overijssel |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.800 | Open |
| Stein (L.) Limburg |
zie regeling | peildatum niet genoemd | tot € 1.700, met energietoeslag € 3.000 | Open |
| Stichtse Vecht Utrecht |
€ 534.000 | peildatum 1 januari 2022 | € 1.250 tot € 2.500, of tot € 3.500 bij een laag inkomen | Open |
| Súdwest-Fryslân Fryslân |
€ 350.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.800 | Open |
| Terneuzen Zeeland |
€ 500.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.050 | Open |
| Terschelling Fryslân |
€ 491.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 2.100 | Open |
| Texel Noord-Holland |
€ 600.000 | peildatum 1 januari 2022 | € 1.500 tot € 2.700, naar WOZ-waarde | Open |
| Teylingen Zuid-Holland |
€ 535.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.500 | Open |
| Tholen Zeeland |
€ 500.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.050 | Open |
| Tiel Gelderland |
geen | Geen regeling | ||
| Tilburg Noord-Brabant |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.250 | Open |
| Tubbergen Overijssel |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 750 | Open |
| Twenterand Overijssel |
€ 392.000 | peildatum 1 januari 2024 | 35% tot € 3.000, onder de grens tot € 5.000 | Open |
| Tynaarlo Drenthe |
geen | Geen regeling | ||
| Tytsjerksteradiel Fryslân |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.110 | Open |
| Uitgeest Noord-Holland |
€ 496.000 | peildatum 1 januari 2022 of 2023 of 2024 | tot € 2.000, met energietoeslag of laag inkomen tot € 4.500 | Open |
| Uithoorn Noord-Holland |
€ 497.000 | peildatum 1 januari 2022 of 2023 of 2024 | tot € 1.500 | Open |
| Urk Flevoland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.850 | Budget op |
| Utrecht Utrecht |
€ 563.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 1.500 | Open |
| Utrechtse Heuvelrug Utrecht |
€ 602.000 | peildatum 1 januari 2022 of 2023 of 2024 | tot € 1.750 | Open |
| Vaals Limburg |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 1.400 | Open |
| Valkenburg aan de Geul Limburg |
€ 477.000 | peildatum niet genoemd | tot € 2.000 | Open |
| Valkenswaard Noord-Brabant |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2023 | tot € 1.000, € 1.500 met energietoeslag | Open |
| Veendam Groningen |
€ 429.300 | peildatum 1 januari 2023 | tot € 2.225 | Open |
| Veenendaal Utrecht |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.500 per appartement | Open |
| Veere Zeeland |
€ 500.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.050 | Open |
| Veldhoven Noord-Brabant |
€ 435.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.500 | Open, op uitnodiging |
| Velsen Noord-Holland |
€ 401.000 | peildatum 1 januari 2023 | tot € 2.110 | Open |
| Venlo Limburg |
€ 429.300 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.000, met laag inkomen tot € 3.000 | Open |
| Venray Limburg |
€ 429.300 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.250, met laag inkomen tot € 6.000 | Open |
| Vijfheerenlanden Utrecht |
€ 458.000 | peildatum 1 januari 2022 of 2023 of 2024 of 2025 | tot € 1.500, met laag inkomen tot € 4.500 | Open |
| Vlaardingen Zuid-Holland |
€ 367.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 4.500 | Open |
| Vlieland Fryslân |
€ 419.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.500 | Open |
| Vlissingen Zeeland |
€ 500.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.050 | Open |
| Voerendaal Limburg |
€ 370.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.300, met energietoeslag 2023 tot € 10.000 | Open |
| Voorne aan Zee Zuid-Holland |
€ 429.300 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.250 | Gesloten |
| Voorschoten Zuid-Holland |
€ 596.000 | peildatum 1 januari 2024 | € 1.270 tot € 3.000, naar inkomen | Gesloten |
| Voorst Gelderland |
€ 460.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.000, tot € 4.000 of € 8.000 voor monumenten of bij een laag inkomen | Open |
| Vught Noord-Brabant |
€ 636.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.500 | Gesloten |
| Waadhoeke Fryslân |
€ 300.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 3.000 | Open |
| Waalre Noord-Brabant |
€ 583.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.500 | Open |
| Waalwijk Noord-Brabant |
€ 461.000 | peildatum 1 januari 2024 | € 1.200 tot € 2.500, naar WOZ-waarde en aantal maatregelen | Open |
| Waddinxveen Zuid-Holland |
€ 500.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.500 | Open |
| Wageningen Gelderland |
€ 550.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 1.500, tot € 4.000 met een minimuminkomen | Open |
| Wassenaar Zuid-Holland |
zie regeling | peildatum niet genoemd | tot € 1.500 | Open |
| Waterland Noord-Holland |
€ 390.000 | peildatum 1 januari 2022 | € 2.000, met energietoeslag € 4.000 | Gesloten |
| Weert Limburg |
€ 429.300 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.500, met laag inkomen tot € 4.000 | Open |
| West Betuwe Gelderland |
geen | Geen regeling | ||
| West Maas en Waal Gelderland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.925 | Open |
| Westerkwartier Groningen |
geen | Geen regeling | ||
| Westerveld Drenthe |
geen | Geen regeling | ||
| Westervoort Gelderland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.460 | Open |
| Westerwolde Groningen |
geen | Geen regeling | ||
| Westland Zuid-Holland |
€ 750.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.500 | Open, op uitnodiging |
| Weststellingwerf Fryslân |
€ 429.300 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.184 | Open |
| Wierden Overijssel |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2025 | tot € 2.160, biobased tot € 2.660 | Open |
| Wijchen Gelderland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 1.600 | Open |
| Wijdemeren Noord-Holland |
geen | Geen regeling | ||
| Wijk bij Duurstede Utrecht |
€ 490.000 | peildatum 1 januari 2022 of 2023 of 2024 of 2025 | tot € 1.500, of tot € 4.000 bij een laag inkomen | Gesloten |
| Winterswijk Gelderland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | 70%, tot € 1.400 | Open |
| Woensdrecht Noord-Brabant |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 3.000, € 1.500 extra met energietoeslag | Open |
| Woerden Utrecht |
€ 486.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 2.250, of tot € 3.500 met een Groene Hartpas | Open |
| Wormerland Noord-Holland |
€ 496.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.800, € 3.600 bij biobased | Open |
| Woudenberg Utrecht |
€ 546.000 | peildatum 1 januari 2022 of 2023 of 2024 of 2025 | € 1.250, met de provincie tot € 2.500 | Open |
| Zaanstad Noord-Holland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.500 | Open |
| Zaltbommel Gelderland |
zie regeling | peildatum niet genoemd | tot € 1.330, of tot € 4.000 in natura met ontzorging | Open |
| Zandvoort Noord-Holland |
€ 579.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 4.000 | Open |
| Zeewolde Flevoland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.925 | Budget op |
| Zeist Utrecht |
€ 700.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.500 | Open |
| Zevenaar Gelderland |
zie regeling | peildatum niet genoemd | tot € 4.000 bij een laag inkomen; ander bedrag: vraag de gemeente | Open |
| Zoetermeer Zuid-Holland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 3.000 | Op uitnodiging |
| Zoeterwoude Zuid-Holland |
€ 524.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 1.600 | Open |
| Zuidplas Zuid-Holland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.250, tot € 2.250 met energietoeslag of minimabeleid | Op uitnodiging |
| Zundert Noord-Brabant |
€ 472.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.250, € 4.000 bij een laag inkomen | Open |
| Zutphen Gelderland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | tot € 1.000, met volledige ontzorging tot € 2.500 | Open |
| Zwartewaterland Overijssel |
€ 357.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 1.600 | Open |
| Zwijndrecht Zuid-Holland |
€ 477.000 | peildatum 1 januari 2022 | € 1.000, met energietoeslag € 3.500 | Open |
| Zwolle Overijssel |
€ 443.000 | peildatum 1 januari 2024 | tot € 1.000 | Open |
Geen gemeente gevonden. Typ de naam van de gemeente, niet van een dorp of wijk.
Hoe lees je deze tabel?
WOZ-grens: de hoogste WOZ-waarde die je woning mag hebben. Peildatum: de datum waarop die waarde telt; vaak niet de nieuwste. De waarde op 1 januari 2022 staat op je WOZ-beschikking van 2023.
Op uitnodiging betekent dat de gemeente woningen in een wijk uitnodigt; zelf aanvragen kan dan niet. Budget op betekent dat het geld voor dit jaar verdeeld is. Bij elke gemeente staat op haar eigen pagina de regeling letterlijk, met de bron.
Wat er onlangs veranderde, staat bij de wijzigingen.